June 22, 2014

superoes vi

- Wojciech Marzec

W ubiegły weekend wysłaliśmy naszego zawodnika na kolejną edycję SuperOESU. Po ostatnim słabym wypadzie doszliśmy do wniosku, że na następny trzeba będzie coś zrobić z samochodem. Nasz kierowca sugerował zmianę opon, zawieszenia, modyfikacje silnika oraz układu wydechowego…. No ale nie oszukujmy się. Gość był raz na torze i się wymądrza. Niech spada. Skąd on w ogóle zna takie słownictwo? Pomyszkowaliśmy trochę po racingforum, forum nissana, red tube i innych specjalistycznych portalach i doszliśmy do wniosku, że w jeździe chodzi tak naprawdę o pokonanie oporu powietrza. W związku z powyższym za wyjście najrozsądniejsze uznaliśmy po prostu zwiększenie opływu powietrza poprzez umycie auta. Kurcze, że też nikt na to nie wpadł. Przecież to logiczne. Tak czy siak wysłaliśmy go w ulepszonym (umytym) wozie na tor i wiecie co zrobił ten luj? Nie dość, że na przejeździe testowym zjarał prawie całe sprzęgło, to jeszcze na pierwszym mierzonym po prostu przypierdzielił w opony. Tego było już za wiele. Zabraliśmy mu kluczyki, daliśmy aparat w łapę i kazaliśmy spieprzać na wesele. Niech się gówniarz nauczy, że pieniądze nie leżą na ulicy.

Patrząc jednak na to z perspektywy czasu, doszliśmy do wniosku, że nie było tak źle. W sumie zawsze mógł skończyć jak kolega w CRX-ie. Z drugiej strony zrobić dobry czas seryjnym samochodem bez dobrej znajomości toru nie jest tak łatwo . Przekonał się o tym kolega w 500 konnym, 4 napędowym porsche, którego objechały takie „monstra” jak  Renault Clio, Honda CRX czy też Citroen Saxo.

W związku z powyższym nie wycofujemy się. Dalej będziemy wspierać naszego kierowcę. Już przygotowujemy samochód do następnego startu. Tym razem oprócz umycia auta zainwestujemy w grubszy tuning. Jeszcze nie wiemy co to będzie, ale prawdopodobnie zajmiemy się zbijaniem masy wozu. Może odelżony brelok do kluczy, a może odkurzenie dywaników, zobaczymy na co pozwolą nam fundusze. Także, trzymajcie za nas kciuki.

Poniżej parę zdjęć i filmiki:

Share and Enjoy:
  • Facebook
  • Wykop

Comments are closed.